MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

Źródło: Biblioteka w Szkole

 

Październik to tradycyjnie miesiąc, w którym swoje święto obchodzą biblioteki szkolne.

Z tej okazji nasza Biblioteka pod Zieloną Żabą ogłasza konkurs czytelniczy.

 

 

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału. Szczegóły konkursu w bibliotece szkolnej, u wychowawców i nauczycieli języka polskiego.

 

KONKURS EMPiKU

 

„Biblioteka Szkolna pod Zieloną Żabą” bierze udział w konkursie organizowanym przez Empik.

Jest szansa na wygranie 1000 ksiażek dla naszej biblioteki !!!

Wraz z klasą IV a przygotowaliśmy zdjęcie konkursowe, na które należy głosować poprzez stronę internetową www.przecinekikropka.pl

 

 

Głosuj sam, zachęć do głosowania rodziców, rodzinę bliższą i dalszą, koleżanki, kolegów, sąsiadów.
Liczymy na Wasze wsparcie. Pokażmy siłę.

 

Link do konkursu:
http://www.empik.com/kultura/biblioteka/zespol-szkol-nr-9-szkoly-podstawowej-nr-31-i-gimnazjum-nr-12/

 

Pamiętaj!!! Głosujemy codziennie!!!
Liczy się każdy głos!!!

 

BACKSTAGE SESJI ZDJĘCIOWEJ DO KONKURSU EMPiKU

 

Serdecznie dziękujemy klasie IVa (uczniom, wychowawcy p. K. Barylli – Borawskiej) oraz p. E. Dobrodziej - Rewolińskiej za pomoc w przygotowaniu zdjęcia na konkurs.

 

     

 

 

 

 

 

LEKCJE BIBLIOTECZNE

 

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaprosiliśmy klasy II i III na lekcje bilioteczne. Uczniów klas drugich p. Liliana Janeczko zapoznała z procesem tworzenia książki – uczniowie poznali jej drogę od autora do czytelnika, natomiast z uczniami klas trzecich p. Lucyna Kisiel odpowiadała na ważne pytanie: „Czy warto czytać książki?”

 

 

 

ZAGADKI, ŁAMIGŁÓWKI, REBUSY

 

20 października podczas przerw lekcyjnych bibliotekę szkolną odwiedziło wielu uczniów, którzy rozwiązywali rebusy, łamigłówki i zagadki – za każdą poprawną odpowiedź każdy otrzymywał słodki upominek. Akcja, którą już tradycyjnie, zorganizowaliśmy w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych cieszyła się dużym powodzeniem.

 

 

 

NOWE MEBELKI

 

W związku z przyjęciem na stan biblioteki kilku tysięcy podręczników doatcyjnych konieczne było wygospodarownie dla nich miejsca i zakupienie dodatkowych regałów. Nowe – estetyczne i ładne zostały ustawione w miejscu wolnego dostępu do książek, a starsze powędrowały na zaplecze posłużą do przechowywania podręczników podczas wakacji.

 

 

POTENCJALNI CZYTELNICY

 

W październiku bibliotekę szkolną odwiedzili najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Każdy z nich dostał kartkę z informacją dla rodziców o wizycie w bibliotece, a także zaproszenie do korzystania z naszych bogatych zbiorów.

 

 

 

KONKURSY CZYTELNICZE

 

Ogłoszone na początku miesiąca konkursy czytelnicze dla poszczególnych poziomów nauczania cieszyły się dużym powodzeniem (zwłaszcza w klasach II i III).

26. 10 test ze znajomości książki „Jacek, Wacek i Pankracek” Miry Jaworczakowej pisali uczniowie klas II i III. Łącznie 40 osób.

 

 

Natomiast 28.10 test ze znajomości ksiażki „Harry Potter i kamień filozoficzny” pisali uczniowie klas IV – VI. Łącznie 13 osób.

 

 

Wyniki z obu konkursów zostaną przedstawione w listopadzie.