KONKURS Z GIGANTEM

 

Biblioteka szkolna „Pod zieloną żabą” bierze udział w konkursie „Przerwa z Gigantem” organizowanym przez wydawnictwo Egmont i miesięcznik „Biblioteka w szkole”.

W ramach konkursu przygotowaliśmy plakat reklamujący komiksy Gigant.

 

 

DETEKTYWISTYCZNE LEKCJE

 

Wszystkie klasy III zostały zaproszone na lekcje biblioteczne inspirowane serią Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. W trakcie zajęć uczniowie uzyskują wiadomości o metodach pracy detektywa, wyposażeniu biura detektywistycznego, sporządzają rysopis, rozwiazują łamigłówki, a także dowiadują się o innych książkach tego gatunku dla dzieci, które można wypożyczyć w naszej bibliotece.

 

 

 

KULINARNE PODRÓŻE W BIBLIOTECE ...

 

W ramach projektu „Gdynianin – Polak – Europejczyk” uczniowie uczęszczający na zajęcia udali się w kulinarną podróż do ... Włoch i upiekli pizzę ... podobno była bardzo smaczna

 

      

 

LEKCJI BIBLIOTECZNYCH CIĄG DALSZY ...

 

„Nie czytaj bądź ...”

Wszystkie klasy IV również zostały zaproszone na lekcje biblioteczne poświęcone czytaniu i książkom. Podczas zajęć prowadzonych przez p. Małgorzatę Baranowską uczniowie mieli okazję dowiedzieć się lub przypomnieć sobie dlaczego należy czytać, w jaki sposób szukać odpowiednich dla siebie książek. Obejrzeli filmy z różnych kampanii reklamowych dotyczących czytania, rozwiązywali łamigłówki czytelnicze oraz zapoznali się z ksiażkami zakupionymi w ramach programu „Książki naszych marzeń” i nie tylko...

 

 

      

 

Książka - co to takiego i skąd się bierze???
Natomiast uczniom wszystkich klas drugich p. Liliana Janeczko opowiedziała o powstaniu książki, jej budowie, a także o tym jak wygląda droga książki od autora do czytelnika.
Uczniowie obejrzeli filmy związane z tą tematyką, a także zapoznali się z różnymi ciekawymi i nietypowymi książkami z naszej biblioteki.

 

 

      

 

PROJEKT „ZAGINIONA ŻABA”

 

Uczniowie klas III, a zarazem miłośnicy serii książek Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai wzięli udział w zabawie detektywistycznej ”Zaginęła żaba – symbol naszej szkolnej biblioteki !!!” Zadaniem uczniów było rozwiązanie szeregu zagadek i łamigłówek rozmieszczonych w różnych częściach szkoły, które doprowadzą ich do miejsca ukrycia żaby. Zwycięzców zabawy ogłosimy w czerwcu.

 

      

 

POMAGAJĄ W BIBLIOTECE ...

 

 

      

 

ORTOGRAFIA W BIBLIOTECE

 

Tak pracują uczniowie klasy II A na kółku ortograficznym prowadzonym przez p. Lilianę.