Dzisiaj jest          


dataPRZEBIEG SPRAWDZIANU W KLASIE VI

 

 

 


dataKULTURALNY RUGBISTA SPRAWA OCZYWISTA

 

Apel pt. "kulturalny rugbista sprawa oczywista" bardzo się nam podobał. Na tym występie została nam przekazan ważna informacja o tym, że trzeba szanować innych kibiców, nawet wtedy, kiedy nie kibicują naszej drużynie. Powiedziano nam, że na boisku przeciwne drużyny moga być największymi wrogami na świecie, a poza grą możliwe jest że są przyjaciółmi. Takie przypadki są bardzo miłe, ponieważ jest wiadomo, że zawodnicy umieją być tolerancyjni dla swoich przeciwników. Podobne przyjaźnie występują w drużynach "Arki Gdynia" i "Lechii Gdańsk". Mimo tego nie zawsze tak jest.

Myślimy, że po tym apelu niektórzy uczniowie chcieliby zostać rugbistami.

Joanna Laskowska i Weronika Krynicka
klasa IV A

 

     Galeria zdjęć

 

 


dataZAPRASZAMY PTAKI DO GDYNI

 

Uroczyste wręczenie nagród
XVII edycji konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”

Nagrodzeni uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody służące pogłębianiu wiedzy przyrodniczej, a wszyscy uczestnicy konkursu porcelanowe kubki z nadrukowanym ptakiem. Tym razem na kubkach zagościł wróbel zwyczajny.

Podczas uroczystości wręczenia nagród odbyła się także ciekawa prelekcja poświęcona problematyce ptaków wolno żyjących na terenie naszego miasta.

  

 

  

 

  

 

 

 

 


dataLIDER LOKALNEJ EKOLOGII

 

W dn.19.03 w naszej szkole odbyła się akcja ulotkowo promocyjna z wykorzystaniem materiałów i broszur Komunalnego Związku Gmin Dolina Redy i Chylonki. Projekt realizowany jest pod hasłem Świadomy konsument. W tym dniu odbyła się również dla rodziców uczniów kl.VI c Eko wywiadówka poświęcona tematyce projektu.

 

  

 

  

 

     Prezentacja "Czy jestem świadomym konsumentem?"

 

 


dataOGŁOSZENIE

 

 

 


dataZAWODY SPORTOWE

Dnia 18 marca 2015 r. odbyły się zawody sportowe "KULTURALNY RUGBISTA SPRAWA OCZYWISTA, CZYLI JAK SIĘ ZACHOWAĆ NA STADIONIE", w których udział wzięły klasy piąte i szóste.

Każdą klasę reprezentowało 6 osób - 3 chłopców i 3 dziewczyny. Drużyny pokonywały tor przeszkód, a pozostali uczniowie dopingowali swoich przedstawicieli. Kibice ubrani byli w stroje w barwach swoich drużyn, niektórzy pomalowali twarze. Mieli przygotowane transparenty z napisami. Dopingowali swoich zawodników różnymi hasłami, okrzykami, wierszykami.

Zawody przebiegały w dobrym klimacie, widownia kulturalnie kibicowała swoim zawodnikom. Atmosfera była wspaniała. To była bardzo dobra zabawa.

                  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

 


dataPRZYSZŁA WIOSNA

Przyszła wiosna
   Hanna Ożogowska

Przyszła wiosna na podwórko,
Zagląda do sieni:
- Dalej, grabie i łopaty,
Do roboty w ziemi!
Jak się mamy, pani miotło,
Czeka cię robota,
Nie chcę ja mieć na podwórku
Odrobiny błota!
Przyszła wiosna do ogródka,
Patrzy pod opłotki;
- Ruszajcie no z ziemi prędzej,
Mlecze i stokrotki.
Będą teraz ciepłe noce,
Jak i ciepłe dzionki,
Okrywajcie się kwiatami,
Grusze i jabłonki!
Chodzi wiosna po podwórku
I porządki czyni.
Będzie pięknie, bo z tej wiosny
Dobra gospodyni.

 

     Prace uczniów

 

 


dataDZIEŃ OTWARTY W GIMNAZJUM

Dnia 17 marca 2015 r. w naszym gimnazjum odbyły się lekcje otwarte dla uczniów klas VI szkoły podstawowej.

Na sali gimnastycznej gimnazjaliści z klas sportowych zaprezentowali dyscypliny sportowe, które uprawiają: piłkę nożną, rugby i piłkę ręczną. Po pokazie uczniowie klas VI mogli spróbować swoich sił w tych dyscyplinach.

Następnie odbyły się lekcje biologii, fizyki, chemii, języka angielskiego i języka niemieckiego.

Na lekcji biologii mgr Małgorzata Szyc przeprowadziła krótką pogadankę na temat zainteresowań biologii jako nauki. Uczniowie obejrzeli pomoce naukowe znajdujące się w gabinecie - zasuszone okazy fauny świata. Brali udział we fragmencie lekcji "Mechanizm wymiany gazowej". Zobaczyli proste doświadczenie ilustrujące działanie przepony (demonstracja siły głosu bez użycia przepony i z użyciem przepony), dowiedzieli się jaka jest rola krtani w wydawaniu głosu. Wykonali też proste ćwiczenia: Jak powstaje mowa artykułowana?

Zajęcia z języka niemieckiego prowadziła mgr Karolina Banasiak. Szóstoklasiści w większości po raz pierwszy mieli możliwość kontaktu z tym językiem. Bawiąc się, układając puzzle dowiedzieli się podstawowych i najważniejszych informacji związanych z krajami niemieckojęzycznymi. Zajęcia te w jakimś stopniu zachęciły ich do dalszej nauki języka niemieckiego i przekonały przy tym, że lekcje języków obcych wcale nie muszą być nudne.

W ramach zajęć otwartych lekcję języka angielskiego przeprowadziły panie: mgr Iwona Orlicka i mgr Mariola Cedrowska. Uczniowie brali udział w lekcji dotyczącej irlandzkiego święta – Dnia Świętego Patryka. Poznali legendy i zwyczaje związane z tym świętem, rozwiązywali zagadki, brali udział w nauce tańca irlandzkiego oraz licznych konkursach.

W czasie chemii odbył się pokaz doświadczeń chemicznych w wykonaniu uczniów gimnazjum: Klaudii z 3 b i Arka z 3d, pod okiem nauczycielki chemii mgr Anety Zocholl. Klaudia i Arek zrobili m.in. kolorowy wulkan, znikający atrament i tęczę w próbówce oraz wiele innych doświadczeń, w których czynny udział brali również uczniowie szkoły podstawowej. Szóstoklasiści poznali nazwy sprzętu i odczynników potrzebnych do wykonywania doświadczeń, dowiedzieli się jakie środki ostrożności należy zachować podczas wykonywania doświadczeń.

Również podczas zajęć z fizyki, które prowadziła mgr Agata Krawczyk, odbył się pokaz doświadczeń. Przeprowadzone zostały 3 doświadczenia fizyczne: z ziemniakami i solą, jabłkiem i balonikiem, szklaną butelką i wacikami zamoczonymi w denaturacie. Doświadczenia te miały na celu pokazanie zastosowania zjawisk fizycznych w życiu codziennym (wykrawanie frytek o różnym kształcie, przy budowie mostów, w termometrze).

 

     Galeria zdjęć

 

 


dataWYNIKI KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

 Patryk Okroj - uczeń klasy VI A jest finalistą
w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego
w roku szkolnym 2014/2015.
Gratulujemy!

 

 

 


dataWYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

Znane są już wyniki Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego dla szkół podstawowych.
Naszą szkołę reprezentowała Martyna Brzozowska z kl. VI d. Martyna jest FINALISTKĄ konkursu.
Serdeczne gratulacje!

 

 

 


dataWYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

 

 

Marcin Glapiński

 

Wiktoria Owczyńska

 

 


dataSŁOWA RANIĄ...

 

"Słowa ranią"

Skaleczyć można kogoś nie tylko nożem
Zranić słowem także możesz
Kiedy krzyczysz, przeklinasz
Źle się czuje przy tobie każda dziewczyna
Nie mówisz prawdy czyli kłamiesz
Przykro się robi każdej mamie
Jeśli będziesz źle mówił o koleżance
Nie będzie chciała z tobą skakać na skakance
Gdy się śmiejesz z kogoś, że jest grubasem
Boli to bardziej niż gdyby dostało się pasem
Kiedy kolega kłóci się z tobą
Łzy wtedy z żalu popłynąć Ci mogą
Pamiętaj, żeby przez twoje słowa
Nikogo nigdy nie bolała głowa.


Magda Pyryt
   kl IV A

 

     Prace uczniów

 

 


dataWYNIKI KONKURSU

Wyniki II etapu konkursu „Z atlasem przez świat”

I miejsce - Patrycja Sikora klasa VI C

II miejsce - Łucja Nawrot klasa VI B

III miejsce - Hubert Białas klasa VI C, Marcin Glapiński klasa V A

 

 


dataINFORMACJA O KONKURSIE

 

Przypominamy:
konkurs matematyczny "KANGUR" odbędzie się

19 marca 2015 r. (czwartek) w sali 21 A.

Zbiórka pod salą o godzinie 7.55. Dzieci piszą 60 minut, przynoszą czarny długopis i przybory geometryczne.

 

 


dataOGŁOSZENIE

 

"KULTURALNY RUGBISTA SPRAWA OCZYWISTA
CZYLI JAK SIĘ ZACHOWAĆ NA STADIONIE"

Zawody sportowe - tor przeszkód

18 marca - duża sala gimnastyczna
SP - klasy V i VI godz. 8.50 - 9.30
Gimnazjum - klasy I i II, godz. 9.50 - 10.30

 

 

W zawodach bierze udział 6 zawodników z każdej klasy - 3 chłopców i 3 dziewczyny. Pozostali uczniowie z danej klasy organizują doping swoim reprezentantom.

Oceniamy:

 1. Rywalizację sportową
 2. Kibicowanie:
  • ubiór,
  • gadżety (malowanie twarzy, transparenty,
      pompony, flagi itp.),
  • kultura dopingu (okrzyki, śpiewy, wiersze,
      brawa, hasła itp.).

 

 


dataMIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRAC BADAWCZYCH

 

 

Uczniów, którzy chcą wziąć udział w konkursie, prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli przyrody: Ewy Mejer lub Hanny Miotke w celu ustalenia tematów prac.
Gotowe prace składamy do nauczycieli przyrody do 6 maja 2015 r.

 

 


dataWYJŚCIE DO KINA

W dniu 9 marca 2015 r. klasa VI A wraz z opiekunami udała się do kina w Galerii Rumia na nowy animowany film "Asterix i Obelisk: Osiedle Bogów". Podczas filmu były śmieszne sytuacje, w których znajdowali się bohaterowie wraz ze swoimi czworonożnym przyjacielem.
Film był ciekawy i fantastyczny. Zachęcamu do obejrzenia. Warto!

Plakat ze strony filmweb.pl

 

 

 


dataWYJŚCIE DO MULTIKINA

 

W dniu 5 marca 2015 r. uczniowie klas IV, V i VI wybrali się do Multikina Gemini na przedstawienie pt. "Pan Kleks". W rozśpiewanej i roztańczonej akademii, na straży wiecznego optymizmu i najwyższeje umiejętności nauki przez zabawę witał nas niestrudzony, nieoceniony Profesor Ambroży Kleks. Ten pedagog stworzyl szkołę, o której marzy chyba każdy uczeń. Na próżno szukać w niej matematyki, fizyki czy historii. Zastąpiły je kleksografia, przędzenie liter czy leczenie chorych sprzętów. Te niecodzienne przedmioty w połączeniu z ciekawym podejściem do tematu oraz niezwykłym wyglądem bohatera spowodowała, że nasi uczniowie chętniej się uczą, wiedzą, że nie wolno kłamać i warto słuchać rodziców, a grunt to dobre wychowanie.

Plakat ze strony Narodowego Teatru Edukacji

Przedstawienie "Pan Kleks" bardzo mi się podobało. Była ciekawa scenografia i zaskakujące efekty dźwiękowe. Aktorzy bardzo dobrze wcielali się w różnych bohaterów. Pan Kleks to postać, która podobała mi się najbardziej. Był on rozweselony i śmieszny. Najbardziej zainteresowała mnie scena, gdy wilki otoczyły księcia Mateusza. Ten fragment przedstawienia był tajemniczy i wzbudzał we mnie strach. Spektakl zaskoczył mnie piosenkami, które znam od dziecka i bardzo je lubię.
Uważam, że przedstawienie było bardzo podobne do ksiażki.

Weronika Krynicka IV a

5 marca 2015 r. uczniowie klas IV obejrzeli przedstawienie pt. "Pan Kleks" przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Sztuka była ciekawa i interesująca. Opowiadała o przeżyciach chłopców, którzy uczyli się w Akademii Pana Kleksa. Aktorzy w niesamowity sposób przedstawili przygody uczniów i ich nauczyciela/

Magda Pyryt IV a

 

 


dataZAPRASZAMY PTAKI DO GDYNI

 

 

 


dataOGŁOSZENIE SAMORZĄDU SZKOLNEGO

 

Samorząd Szkolny zaprasza na KOLOROWY TYDZIEŃ, który odbędzie się w dniach 9 - 13 marca 2025 r.

   więcej

 

 


dataMIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY

 

 

Nowa karta odpowiedzi:

 

 


dataMARZEC

„W marcu jak w garncu” J. Kulmowa

W marcu gotuje się wiosna w garncu.
Miesza się.
Bulgocze.
Burzy.
Słońcem wzbiera w każdej
przydrożnej kałuży.

To zastyga przymrozkiem niewielkim,
to zielonych pąków wypuszcza bąbelki,
to znów śniegiem jak kożuchem się zetnie,
to się wiatrem zakotłuje po ogrodach,
aż się nam uwarzy marcowa pogoda.
I przeleje się, wykipi mokrym kwietniem.

 

 


 


 

« Nowsze wpisyStarsze wpisy »