Dzisiaj jest          


dataBOŻE NARODZENIE

 

 

     Prace uczniów

 

 


dataW NASZEJ SZKOLE

 

 


dataOGŁOSZENIE O KONKURSIE

 

W styczniu odbędzie sie konkurs poezji i piosenki angielskiej dla klas IV, V, VI szkoły podstawowej. Prosze przygotować 2 dowolne utwory oraz podkład muzyczny (w przypadku piosenki). Zdobywcy 1 i 2 miejsca każdej kategorii - osobno poezja i osobno piosenka, zostaną zgłoszeni do udziału w festiwalu poezji i piosenki angielskiej "More than Words" etap wojewódzki organizowany przez Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych STO II w Gdańsku. Dokładna data konkursu szkolnego zostanie podana po przerwie świątecznej.

 

 


dataOGŁOSZENIE O KONKURSIE

 

 

Etap szkolny konkursu 8. 01. 2014 r. (czwartek) 5 godzina lekcyjna.

Zakres treści:

 1. obieg węgla w przyrodzie,
 2. zasoby (surowce) naturalne wykorzystywane do produkcji energii,
 3. odnawialne źródła energii,
 4. sposoby oszczędzania energii,
 5. rodzaje zanieczyszczeń atmosfery i sposoby ich zapobiegania,
 6. wykorzystanie energii w gospodarstwie domowym,
 7. sposoby wykorzystania energii z odnawialnych źródeł,
 8. znaczenie jakości powietrza dla zdrowia,
 9. choroby dróg oddechowych,
 10. kwaśne deszcze i sposoby ich przeciwdziałania,
 11. efekt cieplarniany.

 

 


dataZAPNIJ_PASY

 

 

     Prace uczniów

 

 


dataPRÓBNY SPRAWDZIAN

 


 


dataWYJŚCIE DO CENTRUM NAUKI EXPERYMENT

 

Dnia 10. 12. 2014 r. klasa V B wraz z opiekunami wybrała się do Centrum Nauki Experyment. Jest to bardzo ciekawe miejsce, znajduje się w Gdyni Redłowie. Są tam różne ciekawe urządzenia pokazujące jaka jest siła dźwięku lub pomieszczenia oszukujące mózg. Czas minął nam jak z "bicza strzelił". Wszyscy dobrze się bawilismy i wiele się nauczyliśmy. Było bardzo fajnie i trochę się pobawiliśmy. Z wielką chęcią poszlibyśmy tam jeszcze raz. Naprawdę polecamy.

     Galeria zdjęć

 


dataOGŁOSZENIE O KONKURSIE

 


 


dataMIKOŁAJKI

 


 


 

     Prace uczniów

 

 


dataPINOKIO

Dnia 4 grudnia 2014 roku, klasy czwarte były w Multikinie na filmie pt. "Pinokio". Opowiadał on o drewnianym pajacyku, który został wystrugany z drewna przez Dżeppetta. Gdy Pinokio uciekł z domu Dżeppetto wypłynął na morze, by odnaleźć synka, lecz został połknięty przez wieloryba Pinokio postanowił odszukać tatusia, ale także pożarł go wieloryb! Wspólnymi siłami udało im się wydostać na powierzchnię, a potem Pinoki stał się prawdziwym chłopcem i żyli długo i szczęśliwie. Choć film troszkę różnił się od książki "Pinokio", myślę, że wszystkim się podobał; mnie tak.

Iga z klasy IV c          


Czwartego grudnia razem z klasami czwartymi bylismy w kinie na filmie "Pinokio". Był to częściowo nasz prezent mikołajkowy. Poszliśmy na ten właśnie seans, bo była to aktualna lektura którą omawialiśmy. Mogliśmy się spodziewać, że ta forma danej opowieści będzie się różniła od książki. Tym razem nie było inaczej i choć brakowało lub przekształcono pewne sceny zdaje się, że każdego ten film poruszył, może rozbawił, ale na pewno podobał się.

Weronika Jasińska          

 

 


dataOKŁADKI

 

 

     Prace uczniów

 

 


dataGRUDZIEŃ

 

 


Do początku strony

 

« Nowsze wpisyStarsze wpisy »