Dzisiaj jest          

dataEKO PATROL

Spotkanie uczniów kl. V C z funkcjonariuszami straży miejskiej

W kwietniu odbyło się spotkanie uczniów klasy VC z przedstawicielami Straży Miejskiej w Gdyni. Celem spotkania było poinformowanie uczniów o zadaniach z zakresu ochrony środowiska i zwierząt realizowanych przez Eko Patrol.

Uczniowie bardzo chętnie zadawali pytania dotyczące pracy Eko Patrolu. Szczególne zainteresowanie wzbudziło małe urządzenie foto pułapka służące do wykrywania np. osób, które wyrzucają śmieci w miejscach niedozwolonych.

 


dataKONKURS LITERACKI

 

W ramach projektu Lider Lokalnej Ekologii przeprowadzanego we współpracy z Komunalnym Związkiem Gmin Dolina Redy i Chylonki Pani Ewa Mejer ogłosiła konkurs literacki na wiersz ekologiczny. Założeniem konkursu było rozwijanie szacunku dla przyrody, uświadomienie konieczności troski o otaczające nas środowisko. Temat utworu mógł dotyczyć typowych sytuacji dnia codziennego, ekologicznego stylu życia w domu, w szkole i najbliższym otoczeniu. Niestety ta forma działania nie spotkała się z zainteresowaniem uczniów. Na konkurs wpłynęła tylko jedna praca, która otrzymała pierwsze miejsce.

 


dataUNIHOKEJ

 

Do mistrzostw rejonu przystąpiliśmy w pełnej gotowości we wszystkich kategoriach wiekowych, tj. SP dziewczynki, SP chłopcy, Gim dziewczyny i Gim chłopcy, naturalnie licząc na pełen sukces w tych zawodach. Plan awansu do mistrzostw Gdyni zrealizowaliśmy prawie na 100%. Po bardzo dobrej i zaciętej grze we wszystkich meczach chłopcy z SP 31 zajmowali pierwsze miejsce równocześnie z SP 29. Jednak to rywale strzelili o jedną bramkę więcej w całym turnieju i to oni uzyskali awans.

W pozostałych kategoriach zdobyliśmy I miejsce w rejonie, co zapewniło nam udział w Mistrzostwach Gdyni.

SP dziewczęta

Jako pierwsze do gry o Mistrzostwo Gdyni przystąpiły dziewczynki ze szkoły podstawowej.

Na boisku dziewczęta pokazały prawdziwą sportową walkę. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Jednak zbyt mała skuteczność w zdobywaniu bramek jaka towarzyszyła nam w tym turnieju nie pozwoliła zająć medalowego miejsca - uplasowałyśmy się na IV miejscu w Mistrzostwach Gdyni.

Skład drużyny: Daria Żerdziewszka, Oliwia Milewska, Wiktoria Kamińska, Wiktoria Pstrągowska,
    Julia Cieślakowska, Sandra Kowalska, Sandra Brzuchalska, Ola Szróbka, Natalia Stromska

Trener: Agnieszka Ławicka

 

Gimnazjum chłopcy

Do rozgrywek o Mistrzostwo Gdyni przystąpiliśmy z bojowym sportowym nastawieniem, licząc na powtórzenie zeszłorocznego sukcesu. Mecze toczyły się na wyrównanym, bardzo wysokim, poziomie. Walka trwała do gwizdka sędziego. Mecz w którym graliśmy o pierwsze miejsce był bardzo zacięty, raz my mieliśmy przewagę, raz rywale. Tym samym, nie było wiadomo do końca kto wygra to spotkanie..

Niestety, to my musieliśmy uznać wyższość rywali i zadowolić się II miejscem w Mistrzostwach Gdyni.

Jednak ucieszylismy się z takiej lokaty, ponieważ uzyskaliśmy również prawo gry w Półfinałach Wojewódzkich.

Skład drużyny: Jeka Artur, Bieńko Maciej, Synakowski Patryk, Półchłopek Bartek, Stolc Mateusz,
    Czerwionka Dawid, Mroczek Mikołaj, Wróblewski Michał, Półtorak Arek, Waras Kuba.

Trener: Agnieszka Ławicka

Półfinały Wojewódzkie rozgrywane były w naszej szkole, z czego niezmiernie się ucieszyliśmy.

Fajnie jest grać przed swoją, kibicująca nam publicznością. To zagrzewało nas do jeszcze lepszej gry. W większości mecze od samego początku toczyły się pod nasze dyktando. Przewagę mieliśmy dość znaczną prawie nad wszystkimi rywalami. Najtrudniejsza przeprawa była dopiero przed nami - mecz z UKS Chwarzno, rywalem który od wielu lat gra z powodzeniem w trójmiejskich rozgrywkach.

Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze, chłopcy grali cudowne spotkanie. Wszystko dobrze się układało, zdobyliśmy bramkę przed końcem meczu i wydawało się, że wytrwamy do końca z jednobramkową przewagą. Niestety w ostatnich 2 minutach meczu rywale strzelili nam wyrównującą bramkę. W ferworze walki i chęci zdobycia zwycięskiego gola wszyscy zawodnicy ruszyli do ataku... Poszła kontra i na 3 sekundy przed końcem meczu rywale strzelili mam bramkę! Przegraliśmy spotkanie. Jednak zważywszy na bardzo dobrze rozegrane zawody, pomimo braku awansu do finałów, ucieszyliśmy się z II miejsca w Półfinałach Wojewódzkich.

 

Gimnazjum dziewczęta

Na Mistrzostwa Gdyni jechałyśmy z ogromnym apetytem na czołowe miejsce. Dziewczęta były przygotowane na dobrą i mocną grę. Tak też się stało. Mecze były bardzo zacięte, dziewczęta zostawiły na boisku mnóstwo sił i zaangażowania!

Jednak, jak to w sporcie bywa, czasami ułamki sekund decydują o sukcesie lub porażce. Właśnie owe ułamki sekund "ograbiły" nas z powtórki zeszłorocznego sukcesu.

Ostateczny wynik w tym turnieju niestety nie odzwierciedlał sporych umiejętności gry naszych dziewcząt. Musiałyśmy zadowolić się zdobyciem III miejsca w Mistrzostwach Gdyni.

Skład drużyny: Magda Szypcio, Agata Żerdziewska,Justyna Marszałek, Agata Kamińska,
    Sandra Marchel, Oliwia Dettlaff, Karolina Brzezińska, Weronika Sucharczuk, Dominika Marzec,
    Kasia Grzyszczak, Aniela Chołdrych

Trener: Agnieszka Ławicka

 


dataWIELKANOC"Wielkanoc" – Ryszard PrzymusWielkanoc! Wielkanoc!
wielka radość w sercu,
gdy stąpasz po świecie!
- kwitnącym kobiercu.

Na stole pisanki,
pięknie malowane.
Wśród zieleni trawy
cukrowy baranek.

 Bazie w wazoniku,
ciasta i wędliny...
Wielkanoc - i wielkie
spotkanie rodziny..

Biją dzwony, złote dzwony,
coraz głośniej, prędzej,
zaraz jajkiem wielkanocnym
podzielimy się, jak sercem.W pierwszy dzień Świąt Wielkiej Nocy
kogucika wiozą chłopcy,
chodzą od jednego domu do drugiego,
aby każdy dał dary
dla kogutka miłego.

 

 

 


dataNASZE WARTOŚCI

 

 

Prace uczniów

 


dataROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU EKO MODA

 

Konkurs Eko Moda na najciekawszy strój wykonany z odpadów

4 marca został ogłoszony konkurs Eko Moda dla kl. V. Zadaniem uczniów było przygotowanie strojów ekologicznych z wykorzystaniem odpadów. W konkursie uczestniczyło 27 uczniów. Pokaz i prezentacja dla klas V odbyły się 8 kwietnia. Stroje okazały się bardzo ciekawe. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością.

Konkurs był przeprowadzony w ramach projektu Lider Lokalnej Ekologii prowadzonego we współpracy z Komunalnym Związkiem Gmin Dolina Redy i Chylonki.

I miejsce 5 B - Łucja Nawrot, Martyna Kochanek, Ola Waras

II miejsce 5 C - Sylwia Szymańska, Julia Komorowska, Paulina Czerwonka

III miejsce 5 D - Kamil Miarowski, Arek Zalewski, Jakub Duszewski

 

Galeria zdjęć

 


dataWYJŚCIE DO OCEANARIUM

 

Dnia 03. 04. 2014 r. klasa IV B wraz z opiekunami wybrała się na lekcję przyrody do Oceanarium w Gdyni. Były zajęcia teoretyczne i praktyczne.

Zanim poszlismy na lekcję o Bałtyku odbyliśmy spacer brzegiem morza. W jednej z sal pani pokazywała nam slajdy, a w drugiej obserwowaliśmy i rysowalismy skorupiaki. Potem mogliśmy dotknąć i pogłaskać różne morskie stworzenia.
Na koniec naszej wycieczki, mogliśmy kupić rózne ciekawe pamiątki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


dataAKCJA ULOTKOWA

Jednym z zadań realizowanych w ramach projektu Lider Lokalnej Ekologii była akcja ulotkowa. 2 kwietnia wybrałyśmy się w okolice szkoły i sklepU Biedronka rozdawać ulotki Komunalnego Związku Gmin Doliny Redy i Chylonki. Ulotki mówiły o tym, jak szkodliwe jest spalanie śmieci w domowych piecach. Nie wszyscy jednak przyjmowali od nas ulotki lub bardzo niechętnie brali je do ręki.

Wiktoria Kruszyńska 5 C
Patrycja Gruna 5 C

 

 

 

 


dataKWIECIEŃ„Kwiecień"- J. Ficowski

Ledwo pierwsze i nieśmiałe
kwiatki z sobą niesie
a już - widzisz samochwałę!
- dumnie kwiatem zwie się.
Ale może i ma rację,
bo w pustym bezkwieciu.
on najpierwszy wczesny fiolet
sasanek rozniecił,
on przylaszczki deszczem poi,
słońcem opromienia,
więc ma chyba pełne prawo
do swego imienia.
Dużo łatwiej by mu było
w ciepłej porze letniej,
kiedy kwiatów mnóstwo wokół
nazywać się kwietniem!

 

 


Do początku strony

 

« Nowsze wpisyStarsze wpisy »