Dzisiaj jest          

dataROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

 

 

 


dataPROCES W SPRAWIE ŚMIECI

 

 

Inscenizacja w ramach projektu prowadzonego
przez Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki.

14 marca 2013 r. uczniowie klas czwartych mieli przyjemność obserwować rozprawę sądową. Dzieci odegrały role: sędziego, oskarżonych - mieszkańca wsi i mieszkańca miasta, ekologów, leśnika, kierownika składowiska oraz pracownika firmy wywozowej śmieci Eko-seg. Celem przedstawienia było ukazanie dzieciom jakie skutki powodują różne powszechne zachowania, takie jak wyrzucanie śmieci do lasu, tworzenie dzikich wysypisk, spalanie śmieci w domowych piecach. Przedstawienie dotyczyło również sposobów unieszkodliwiania odpadów. Uczniowie mogli utrwalić sobie swoją wiedzę z zakresu segregowania śmieci, dowiedzieć się co to jest recykling i kompostowanie.

 

Galeria zdjęć

 


dataANKIETA "OCHRONA POWIERZCHNI ZIEMI"

 

Zachęcam do zapoznania się z wynikami i analizą ankiety "Ochrona powierzchni ziemi", przeprowadzanej wśród rodziców i uczniów kl. IV a i IV c w ramach projektu Komunalnego Związku Gmin Dolina Redy i Chylonki.

Ewa Mejer

Ankieta

Ankieta - wnioski

 


dataWIOSNA

 

 


dataWYJŚCIE NA SPEKTAKL

 

W dniu 15 marca 2013 r. uczniowie klas IV, V, VI wraz z opiekunami udali się do multikina na spektakl pt. "Teatralne ABC".

Przedstawienie, to propozycja podzielenia się z pedagogami i uczniami wiedzą na temat historii teatru, pokazania jego form, zaplecza, odsłaniającego tajniki gry aktorskiej. Zamierzeniem twórców było przedstawienie różnych sposobów przenoszenia sztuki na scenę: od teatru lalek, poprzez teatr cieni, pantonimę, do aktora w żywym planie. W dialogach pojawiła się fachowa terminologia: reżyser, obsada, inscenizacja, dubler, epizod, dykcja, mimika, gest, barwa głosu, interpretacja.

Przedstawiona została historia młodego urwisa, który nie potrafił właściwie zachować się w teatrze - przeszkadzał aktorom i widzom. Ponieważ lekceważył wszelkie próby i uwagi został ukarany i zatrzymany na scenie. Bohater poznawszy sztukę aktorską stał się mądrzejszy i pokorniejszy.

Czas spędzony w teatrze nie był dla niego oraz widza szkolnego czasem straconym.

 


dataDZIEŃ LICZBY PI

 

Na całym świecie wielbiciele matematyki obchodzą Dzień Liczby Pi, który ma na celu uczczenie stałej matematycznej Pi ((3.1415926...). Jest ono obchodzone głównie na amerykańskich uczelniach 14 marca. Data obchodów wzięła się od amerykańskiego sposobu zapisu tej daty - 3.14, 3-ci miesiąc i 14-ty jego dzień, to trzy pierwsze cyfry liczby Pi - 3,14... Pierwsze obchody Dnia Liczby Pi miały miejsce 14 marca 1988 roku w San Francisco, w muzeum naukowym "Exploratorium". Pomysłodawcą był Larry Shaw, który jest nazywany "Księciem Pi". Święto Liczby Pi organizowane jest także w Polsce.

 

 

 


dataWYJŚCIE DO KINA

 

W dniu 08. 03. 2013 r. klasa 5B wybrała się na premierę filmu pt. "Oz Wielki i Potężny". Po około 10 minutowej podróży kolejką zasiedliśmy wygodnie w kinowych fotelach, oczekując na seans.

Film opowiada historię drugorzędnego magika cyrkowego o zachwianym poczuciu moralności. Oscar Diggs (James Franco) ze swojego świata, w którym ma niespecjalną reputację, niespodziewanie podczas lotu balonem przenosi się do innej krainy, zwanej krainą Oz. Jest to cudowne, pełne barwnych, magicznych postaci i niesamowitych krajobrazów królestwo. Wydaje mu się, że wygrał los na loterii. Zachłystuje się sławą i bogactwem do chwili, kiedy spotyka trzy piękne czarownice Theodorę (Mila Kunis), Eranor (Rachel Weisz) i Gliwię (Michelle Williams), które nie wierzą w to, że Oskar jest potężnym czarnoksiężnikiem, który jest w Oz wyczekiwany. Nasz bohater niechętnie, ale musi się zmierzyć z potężnymi problemami krainy oraz jej mieszkańców. Wykorzystuje w tym celu swój urok osobisty, pomysłowość i pewność siebie. W ten sposób przemienia się w Wielkiego i Potężnego Oza, który przede wszystkim stał się lepszym człowiekiem.

Plakat pochodzi z filmweb.pl

Uważamy, że film był bardzo różnorodny i kolorowy oprócz fantasy, przygódy było w nim trochę: komedii, horroru i romansu. Z uwagi na to, że film jest dość drastyczny nie jest to projekcja dla wszystkich.

Milena Wieczorkiewicz kl. 5B

 

 


dataUNIHOKEJ

 

 

 


dataDZIEŃ KOBIET

 

Dzień ósmy marca

Elżbieta Zechenter-Spławińska


I ta, która ma śmieszne kucyki,
i ta, która ma koński ogon,
i ta, która ogonek ma mysi,
i ta, która ma dwa warkoczyki
czy kokardę ma z boku, czy z przodu,
czy jej Kasia na imię, czy Ala,
Krysia, Zosia, Małgosia, Zuzanna,
czy jest duża, czy średnia, czy mała
dziś swe święto obchodzi od rana,
z babcią, ciocią, siostrą i kuzynką,
razem z naszą panią i mamami,
więc jej kwiatek się dzisiaj należy
albo uśmiech, albo wierszyk,
albo kartka z serdecznymi życzeniami!

 

 


dataKONKURS LITERACKI

 


data"CO MOGĘ ZROBIĆ Z ODPADAMI?" - WYNIKI KONKURSU

Konkurs przeprowadzany był w ramach projektu Lider Lokalnej Ekologii prowadzonego przez Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki.

I MIEJSCE - JULIA NACZK

II MIEJSCE - DANIEL LEWANDOWSKI

III MIEJSCE - AGNIESZKA KIJOWSKA, MILENA WIECZORKIEWICZ

 

Pozostałe prace

 

 

 

 

 

 


dataMARZEC

 

  W marcu


Raz śnieg pada,
a raz deszczyk.
Na jeziorze
lód już trzeszczy.

Błękit nieba
lśni w kałuży,
bałwan w słońcu
oczy mruży.

- Koniec zimy.
Przerwa.
Dzwonek.
- To nie dzwonek,
to skowronek!


      Irena Suchorzewska

 « Nowsze wpisyStarsze wpisy »