Dzisiaj jest          

dataMIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

Uczniowie naszej szkoły: Michalina Byczkowska, Natalia Kruszyńska, Wiktoria Mielniczuk i Dominik Reda zakwalifikowali się do finału Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego klas IV, który odbywa się w dniu dzisiejszym. Życzymy powodzenia!!!


dataŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

      

      

data ZAJĘCIA PRZYRODNICZE W AKWARIUM GDYŃSKIM

16 lutego uczniowie klasy VC i VD brali udział w zajęciach przyrodniczych w Akwarium Gdyńskim. Zajęcia rozpoczęły się wykładem pt: "Flora i fauna Bałtyku".
Następnie przeszliśmy do laboratorium, gdzie odbyły się ćwiczenia polegające na obserwacjach mikroskopowych organizmów żyjących w Morzu Bałtyckim, niezbyt popularnych takich jak np.: krewetki bałtyckie, wężynki i iglicznie. Uczniowie mieli okazję nauczyć się rozpoznawania małży żyjących w Bałtyku na podstawie muszelek, które znają ze spacerów na plaży.

    

    

Po zajęciach w laboratorium, weszliśmy w wielobarwny podwodny świat Amazonii, raf koralowych ciepłych mórz.

    

dataWALENTYNKI
Walentynki to święto obchodzone w dniu świętego Walentego, czyli 14 lutego. Święty Walenty jest patronem szaleńców, chorych na epilepsję i zakochanych. Nazwa święta pochodzi od jego imienia. Symbolem Walentynek jest serce.

serce

W Polsce tradycja obchodzenia walentynek jako Święta Zakochanych pojawiła się w latach 90. XX w. Od tego czasu z roku na rok staje się coraz bardziej popularna.
Zwyczajem w tym dniu jest obdarowywanie się "walentynkami" - ozdobnymi karteczkami, często w kształcie serca, na których umieszczone są życzenia. Tradycja mówi, że kartki powinny być anonimowe, podpisane "Twój Walenty" albo "Twoja Walentynka".
Ze świętem łączy się równiez zwyczaj obdarowywania walentynkowymi upominkami w postaci kwiatów, słodyczy, pluszowych maskotek, serduszek, itp.
Z okazji tego święta 10 lutego była dyskoteka walentynkowa, a w sam dzień świętego Walentego działała w szkole "poczta walentynkowa".

serce

dataŚWIĘTO MIASTA GDYNI

85 lat temu nadano Gdyni prawa miejskie. 10 lutego obchodzono Święto Miasta Gdyni. Przygotowano z tej okazji wiele atrakcji.
Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o godz. 12 na Skwerze Kościuszki, gdzie złożono kwiaty na Płycie Marynarza. w godzinach 12.30 - 18.00 trwała Jubileuszowa Gala w Hali Sportowo-Widowiskowej "GDYNIA".
W Teatrze Muzycznym odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta Gdyni, na której wręczono Medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za wybitne zasługi dla Gdyni i nagrody „Czas Gdyni” za najlepszą gdyńską inwestycję roku 2010, odbył się również koncert w wykonaniu muzyków Orkiestry Kameralnej Hanseatica pod batutą Roberta Kwiatkowskiego.
Zorganizowano Bieg i Marsz Urodzinowy Gdyni na Bulwarze Nadmorskim. Był marsz nordic walkerów, integracyjny bieg szkół, w którym brali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wspólny bieg na dystansie 3,3 km.
Obchody 85. rocznicy nadania Gdyni praw miejskich potrwają przez cały rok i będą miały wieloraki charakter.
W związku z tym świętem na lekcjach plastyki uczniowie wykonywali prace plastyczne "Herb Gdyni".

               
          
               


dataWYJŚCIE NA LODOWISKOłyżwiarz
W czwartek 3 lutego 2011 r. klasa IV C pod opieką Pani Wychowawczyni i Pana "od wychowania fizycznego" wybrała się na lodowisko. Było bardzo wesoło. Choć upadków nie zabrakło wszyscy świetnie się bawili. Wspólne wyprawy na lodowisko są ogromną przyjemnością.

Galeria zdjęć


Do początku strony

« Nowsze wpisyStarsze wpisy »